V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.

Ivan Rynda

Z Multimediaexpo.cz

PhDr. Ivan Rynda (* 6. února 1953, Praha) je český sociální a kulturní ekolog, vysokoškolský pedagog a politik. Zabývá se zejména udržitelným rozvojem, ekonomikou a právem životního prostředí, globálními civilizačními problémy či vztahem médií a ekologie.

Obsah

Vzdělání a profesionální kariéra

Na pražské Univerzitě Karlově vystudoval český jazyk a filozofii, v roce 1985 získal titul PhDr. Po několika manuálních zaměstnáních v letech 1975-1977 pracoval do roku 1989 jako programátor a systémový analytik v oblasti výpočetní techniky. V letech roce 1992 až 1994 byl poradcem ministra zemědělství. Je zástupcem ředitele Centra Univerzity Karlovy pro otázky životního prostředí. Od roku 2001 působí jako vedoucí Katedry sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií UK v Praze, přednáší však také na řadě jiných vysokých škol. Účastnil se taktéž obou "Summitů Země" v Riu de Janeiro (1992) a Johannesburgu (2002). Spoluzaložil Radu vlády ČR pro udržitelný rozvoj a od roku 2003 je jejím členem.

Politická angažovanost

Po listopadu 1989 se stal za Občanské fórum poslancem Federálního shromáždění, kde byl předsedou výboru pro životní prostředí Sněmovny lidu. Po rozpadu Občanského fóra se stal členem Občanského hnutí, respektive jeho následnických subjektů Svobodných demokratů a Svobodných demokratů – Liberální strany národně sociální (do roku 1997). V senátních volbách v roce 2006 kandidoval jako nestraník za Stranu zelených ve volebním obvodu Praha 2 (zahrnuje zejména Žižkov a Vinohrady). V prvním kole skončil šestý se ziskem 5,64% hlasů.[1]

Jiné aktivity

Je zakládajícím členem Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ). V 90. letech se stal členem mnoha akademických, státních a neziskových institucí a organizací. Publikuji hojně v mnoha médiích, včetně pravidelného pořadu v Českém rozhlasu v letech 2000 až 2004. V roce 2002 získal Cenu Josefa Vavrouška vyhlašovanou Nadací Charty 77.

Reference

Externí odkazy



Chybná citace Nalezena značka <ref> bez příslušné značky <references/>.