Vážení zákazníci a čtenáři – od 28. prosince do 2. ledna máme zavřeno.
Přejeme Vám krásné svátky a 52 týdnů pohody a štěstí v roce 2025 !

Samantha Stosurová

Z Multimediaexpo.cz

Samantha Jane Stosur (2015)

Samantha Jane Stosurová (* 30. března 1984, Brisbane) je australská profesionální tenistka a bývalá deblová světová jednička, když na vrcholu žebříčku strávila šedesát jedna týdnů. Ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA Tour osm turnajů ve dvouhře a dvacet čtyři ve čtyřhře, včetně tří singlových trofejí z ósackého Japan Women's Open. V rámci okruhu ITF získala čtyři tituly ve dvouhře a jedenáct ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v únoru 2011 na 4. místě a ve čtyřhře pak v témže měsíci na 1. místě. Od sezóny 2013 ji trénuje Miles Maclagan. V letech 2008–2013 tuto roli plnil David Taylor.

Na nejvyšší grandslamové úrovni triumfovala ve dvouhře US Open 2011 po finálové výhře nad Serenou Williamsovou. O singlový titul si zahrála na French Open 2010, kde ji zdolala Italka Francesca Schiavoneová. V ženské čtyřhře získala grandslamové výhry na French Open 2006US Open 2005. Třikrát také zvítězila ve smíšené čtyřhře na Australian Open 2005 a ve Wimbledonu 2008 a 2014. S americkou spoluhráčkou Lisou Raymondovou vyhrála čtyřhru na Turnaji mistryň 20052006.

V australském fedcupovém týmu debutovala v roce 2003 baráží Světové skupiny proti Kolumbii, v němž podlehla Fabiole Zuluagové. Do února 2013 v soutěži nastoupila k dvaceti dvěma mezistátním utkáním s bilancí 23–9 ve dvouhře a 6–0 ve čtyřhře.

Austrálii reprezentovala na Hrách XXX. olympiády v Londýně, kde vypadla v úvodním kole dvouhry se Španělkou Carlou Suárezovou Navarrovou po těsném výsledku 6–3, 5–7 a 8–10. Po boku Lleytona Hewitta nastoupila do smíšené čtyřhry, v níž byli vyřazeni ve čtvrtfinále britským párem MurrayRobsonová. Zúčastnila se také pekingských Letních olympijských her 2008, kde v soutěži dvouhry skončila v prvním kole porážkou od turnajové čtyřky Sereny Williamsové. V ženské čtyřhře došly se Stubbsovou do druhého kola, kde byly nad jejich síly Španělky Medinová GarriguesováRuanová Pascualová.

Austrálii také dvakrát reprezentovala na Hopmanově poháru.

V letech 2005 a 2006 se s Lisou Raymondovou staly deblovými mistryněmi světa ITF a nejlepším párem okruhu WTA. V roce 2010 obdržela cenu WTA Diamond Aces za propagaci tenisu.

Obsah

Tenisová kariéra

2010

V sezóně se rozhodla více zaměřit na dvouhru a odehrát méně deblových turnajů. Se stabilní spoluhráčkou Rennae Stubbsová se rozešla a novou partnerkou se stala Ruska Naděžda Petrovová. Ve čtyřhře měla v plánu odehrát pouze větší turnaje, které by ji zajistily účast na dauhaském Turnaji mistryň.

Podruhé v kariéře reprezentovala po boku Lleytona Hewitta na Hopmanově poháru. Austrálie byla nejvýše nasazeným týmem. Na úvod prohrála dvouhru s Rumunkou Soranou Cîrsteaovou a poté nedosáhli na výhru v mixu, když rumunskému páru podlehli 5–7 a 1–6. Proti Spojeným státům si nejdříve poradila s Melanie Oudinovou 6–2, 6–4 a po Hewittově výhře nad Isnerem, nezvládli smíšenou čtyřhru 6–2, 1–6 a 5–10. Pro postup do finále musela Austrálie zdolat Španělsko poměrem 3–0. Zápas ovšem skončil opačným skóre v neprospěch Australanů.

Poslední přípravu před úvodním grandslamem absolvovala na sydneyském Medibank International, kde vypadla v úvodním kole s Flavií Pennettovou 3–6 a 1–6. Do melbournského Australian Open přijížděla v roli třinácté nasazené. Vyřadila ji světová jednička a obhájkyně titulu Serena Williamsová poměrem 4–6 a 2–6. Navzdory tomu postoupila na své maximum, když se posunula na 11. místo žebříčku. V ženské čtyřhře hrála s Petrovovou, ale jako turnajové pětky skončily v úvodním kole na raketách rusko-australského páru Věra Duševinová a Anastasia Rodionovová.

Následně odletěla k zápasu druhé Světové skupiny Fed Cupu proti Španělsku. V týmu s Alicí Molikovou, Casey Dellacquovou a Rennae Stubbsovou plnila roli jedničky. Obě dvouhry vyhrála, když si poradila s Maríou José Martínezovou Sánchezovou 2–6, 6–4, 6–4 a poté přehrála Anabel Medinaovou Garriguesovou 6–1, 6–3. Třetí bod přidala se Stubbsovou ve čtyřhře poměrem 6–4, 6–2 a po výhře 3–2 na zápasy Austrálie postoupila do baráže Světové skupiny.

V roli deváté nasazené přilétla na Dubai Tennis Championships, kde nezvládla závěr úvodního klání proti italské veteránce Tathianě Garbinové 6–3, 2–6 a 6–7. Jako nasazené čtyřky došly s Petrovovou do semifinále debla, když si poradily s pátou nasazenou dvojicí Alisa Klejbanovová a Francesca Schiavoneová 6–7, 7–5 a [11–9].

Na cestě do finále Roland Garros 2010
Jako turnajová osmička měla volný los na kalifornském BNP Paribas Open v Key Biscayne. Ve čtvrtfinále si poradila s obhájkyní titulu a turnajovou dvanáctkou Věrou Zvonarevovou 6–2 a 7–6, ale v semifinále ji zastavila pozdější vítězka Jelena Jankovićová 2–6 a 4–6, když se dopustila 47 nevynucených chyb. Body jí však zajistily postup na desátou příčku světové klasifikace. Stala se tak třetí Australankou za uplynulých deset let, která se probojovala do elitní světové desítky. V roce 2002 figurovala na 4. místě Jelena Dokićová a o tři roky později Alicia Moliková dosáhla na 8. pozici. V rolích turnajových trojek ztratily s Petrovovou na cestě do finále jediný set. V boji o titul však nestačily na česko-slovinský pár Květa Peschkeová a Katarina Srebotniková poměrem 4–6, 6–2 a [5–10]. Následoval miamský Sony Ericsson Open, kde jako devítka skončila ve čtvrtfinále na raketě vítězky turnaje Kim Clijstersové poměrem 3–6 a 5–7. S Petrovovou, v roli třetích nasazených, došly opět do finále. V něm podruhé za sebou nezvládly supertiebreak. Titul si připsala dvojice Gisela Dulková a Flavia Pennettaová, jíž podlehly 3–6, 6–4, [7–10].

Antukovou sezónu zahájila na zelené antuce amerického Family Circle Cup, kde si jako čtvrtá nasazená připsala druhý titul kariéry. Ve finále si hladce poradila s Věrou Zvonarevovou 6–0, 6–3 a docílila páté výhry nad ruskou hráčkou v řadě. Bodový zisk ji vrátil zpět na desáté místo žebříčku.

V dubnové baráži Světové skupiny Fed Cupu proti Ukrajině zdolala po setech 6–3, 6–0 Marii Korytcevovouá. Druhý bod přidala nad Ljudmilou Kičenokovou 7–6 a 6–3. Austrálie postoupila do Světové skupiny 2011, kde ji čekala Itálie.

Na halovém antukovém turnaji Porsche Tennis Grand Prix 2011 ve Stuttgartu ukončila její jedenáctizápasovou neporazitelnost bývalá světová jednička Justine Heninová, když ji ve finále zdolala 4–6, 6–2 a 1–6. V následné klasifikaci se posunula poprvé na 8. místo.

Druhý singlový titul kariéry získala na Family Circle Cupu 2010
Z římského Rome Masters se musela odhlásit kvůli vyčerpání. Startovala až na madridském Madrid Open, kde ji ve čtvrtfinále hladce vyřadila Venus Williamsová 3–6 a 3–6. Po turnaji postoupila na 7. místo žebříčku. Z pozice turnajových trojek podlehly ve čtyřhře s Petrovovou ve druhém kole páru Anastasia Rodionovová a Patty Schnyderová.

Na pařížský French Open přijížděla v roli sedmičky, a vzhledem k aktivnímu poměru sezónních utkání 14–2 na antuce, také jako jedna z favoritek na titul. Nalosována byla do stejné čtvrtiny pavouka jako další adeptky na titul Justine Heninová, Maria Šarapovová a Serena Williamsová. Přesto se probojovala až do finále. Stala se tak první Australankou ve finále dvouhry grandslamu od roku 1980, kdy bojovala o titul na Australian Open Wendy Turnbullová. Ve finále byla favorizována díky předešlým výhrám nad Justine Heninovou, Serenou Williamsovou a Jelenou Jankovićovou. V rozhodujícím zápase však nestačila však na Francescu Schiavoneovou poměrem 4–6 a 6–7. Soupeřka se stala první italskou vítězku Roland Garros v historii.

Ve čtyřhře jako turnajové čtyřky s Petrovovou přešly přes pár Irina Pavlovicová a Laura Thorpeová 6–4, 6–4. Poté si poradily s dvojicí Vania Kingová a Michaëlla Krajiceková 6–4, 6–7 a 6–4, ale ve třetí fázi za stavu 1–6 a 0–1 skrečovaly ukrajinským sestrám Aljoně a Kateryně Bondarenkovým.

Travnatou část odstartovala na AEGON International v Eastbourne, kde došla do semifinále. V něm ji vyřadila turnajová vítězka Jekatěrina Makarovová 6–7 a5–7, když v úvodní sadě ztratila náskok 3–0 a neukončila set za stavu 5–3 na podání. Body ji posunuly na 6. místo klasifikace. Současně se posunula do čela žebříčku Race na cestě za Turnajem mistryň.

Ve Wimbledonu podlehla v roli šesté nasazené, již v úvodním duelu Estonce Kaiě Kanepiové 4–6 a 4–6, když dokázala odvrátit tři mečboly. V prvním kole prohrála také Schiavoneová, čímž se obě hráčky staly historicky prvními finalistkami Roland Garros, které nepřešly wimbledonské úvodní kolo. Přes prohru se na žebříčku posunula na 5. příčku, protože Dementěvová ztratila body pro zranění.

Z pozice turnajových trojek nastoupila s Petrovovou do čtyřhry, v níž skončily ve třetím kole na raketě páru Vania Kingová a Jaroslava Švedovová po setech 4–6 a 4–6. Ve smíšené čtyřhře vytvořila s Nenadem Zimonjićem první nasazenou dvojici. Po výhře nad Flemingem s Borwellovou 6–1, 6–4 ve druhém kole, je vyřadil belgický pár Malisse a Clijstersová po setech 4–6, 6–7.

Na US Open 2010 došla do čtvrtfinále

Následně se přemístila na americké betony, kde zahájila semifinálovou účastí na standfordském Bank of the West Classic. V něm ji jako nejvýše nasazenou zastavila Běloruska Viktoria Azarenková 2–6 a 3–6. Na sandiegském Mercury Insurance Open podlehla ve čtvrtfinále z pozice turnajové dvojky Pennettaové 4–6 a 3–6. Kvůli poranění ramena se odhlásila ze dvou událostí Cincinnati Masters a montrealského Rogers Cupu. Absence na obou turnajích kategorie Premier 5 znamenala pokles na šestou příčku. Na okruh se vrátila newhavenským Pilot Pen Tennis, kde ji ve čtvrtfinále bez problémů porazila deblová spoluhráčka Naděžda Petrovová poměrem 1–6 a 2–6.

Na US Open zavítala jako pátá nasazená. Poprvé na něm došla do čtvrtfinále, kde skončila na raketě turnajové dvojky Kim Clijstersové po setech 4–6, 7–5 a 3–6. Poté oznámila, že se nezúčastní Her Commonwealthu a místo toho odjela na turnaj kategorie Premier Mandatory China Open. V pekingském úvodním duelu však byla nad její síly kvalifikantka Anastasija Sevastovová, které podlehla po setech 6–2, 6–7 a 5–7.

V roli obhájkyně titulu a nejvýše nasazené přijela na HP Open, jediného turnaje kategorie WTA International Tournaments, jenž v sezóně odehrála. Mezi posledními osmi ji zastavila zkušená Japonka Kimiko Dateová Krummová po setech 7–5, 3–6 a 6–7. Stala se tak první hráčkou elitní desítky žebříčku WTA v historii, která prohrála utkání s tenitkou starší čtyřiceti let.

Jako světová pětka se premiérově kvalifikovala na závěrečný Turnaj mistryň konaný v katarském Dauhá. V kaštanové skupině porazila v repríze pařížského finále Schiavoneovou 6–4 a 6–4, přestože v úvodním dějství doháněla ztrátu 0–4 na gamy. Druhou výhru si připsala nad dánskou světovou jedničkou Caroline Wozniackou 6–4 a 6–3, čímž si zajistila účast v semifinále. V závěrečné dvouhře skupiny podlehla Dementěvové 6–4, 4–6, 6–7. Vybojovaný set jí zajistil vítězství ve skupině. V semifinále nestačila na šampiónku z US Open a světovou čtyřku Kim Clijstersovou.

Sezónu zakončila na 6. místě se 4 982 bodů, když za pátou Venus Williamsovou (4 985) zaostala o tři body. Stala se jedinou hráčkou sezóny, která dokázala porazit obě úřadující světové jedničky – Serenu Williamsovou i Caroline Wozniackou. Na okruhu WTA také zaznamenala nejvyšší procentuální úspěšnost získaných bodů po druhém podání.

2011

Grandslamové vítězství nad Serenou Williams

Úvodní část sezóny 2011 neměla výraznou, a to až do prvního dubnového semifinále na Porsche Tennis Grand Prix. Posléze si zahrála finále mezinárodního mistrovství Itálie, v němž podlehla Marii Šarapovové 6–2, 6–4, přestože v předchozím průběhu turnaje neztratila ani jednu sadu. Druhého finále sezóny dosáhla na Canada Masters, v němž ji porazila Serena Williamsová 6–4, 6–2.

V září získala první grandslamový titul, když triumfovala na US Open poté, co ve finále vrátila porážku favorizované trojnásobné šampiónce turnaje Sereně Williamsové, když vyhrála 6–2, 6–3. Stala se tak první Australankou, která zvítězila v singlu grandslamu od triumfu Evonne Goolagongové Cawleyové ve Wimbledonu 1980. Finále si zahrála ještě na HP Open, kde ve finále podlehla Marion Bartoliové 6–3, 6–1.

Na Australian Open nepřešla přes třetí kolo, kde ji vyřadila Petra Kvitová 7–6(7–5), 6–3. Stejná fáze turnaje se pro ni stala konečnou na French Open, kde nestačila na tehdejší světovou jedničku ve čtyřhře Giselu Dulkovou 6–4, 1–6, 6–3 a z Wimbledonu odešla poražená již v úvodním kole od 262. hráčky světa Melindy Czinkové 6–3, 6–4.

Na Turnaji mistryň skončila podruhé za sebou v semifinále, když v něm nestačila na pozdější vítězku Petru Kvitovou.

Finále na Grand Slamu

Ženská dvouhra: 2 (1–1)

Stav Rok Turnaj Povrch Soupeřka ve finále Výsledek
Finalistka 2010[1] French Open antuka ITA Francesca Schiavoneová 4–6, 6–7(2)
Vítězka 2011US Open tvrdý USA Serena Williamsová 6–2, 6–3

Ženská čtyřhra: 7 (2–5)

Stav Rok Turnaj Povrch Spoluhráčka Soupeřky ve finále Výsledek
Vítězka 2005[2] US Open tvrdý USA Lisa Raymondová RUS Jelena Dementěvová
ITA Flavia Pennettaová
6–2, 5–7, 6–3
Finalistka 2006[3] Australian Open tvrdý USA Lisa Raymondová CHN Jen C’
CHN Čeng Ťie
2–6, 7–6(7), 6–3
Vítězka 2006[4] French Open antuka USA Lisa Raymondová SVK Daniela Hantuchová
JPN Ai Sugijamová
6–3, 6–2
Finalistka 2008[5] Wimbledon tráva USA Lisa Raymondová USA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
2–6, 2–6
Finalistka 2008[6] US Open tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
USA Liezel Huberová
6–3, 7–6(6)
Finalistka 2009[7] Wimbledon tráva AUS Rennae Stubbsová USA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
7–6(4), 6–4
Finalistka 2011 Wimbledon tráva GER Sabine Lisická CZE Květa Peschkeová
SLO Katarina Srebotniková
6–3, 6–1

Smíšená čtyřhra: 3 (3–0)

Stav Rok Turnaj Povrch Spoluhráč Soupeři ve finále Výsledek
Vítězka 2005[8] Australian Open tvrdý AUS Scott Draper RSA Liezel Huberová
ZIM Kevin Ullyett
6–2, 2–6, 7–6(6)
Vítězka 2008[9] Wimbledon tráva USA Bob Bryan SLO Katarina Srebotniková
USA Mike Bryan
7–5, 6–4
Vítězka 2014 Wimbledon tráva SRB Nenad Zimonjić BLR Max Mirnyj
TPE Čan Chao-ťing
6–4, 6–2

Finálové účasti na turnajích WTA Tour

Legenda
D – dvouhra; Č – čtyřhra
Grand Slam (1–1 D; 2–5 Č)
WTA Tour Championships (2–0 Č)
WTA Tournament of Champions (0–1 D)
Premier Mandatory & Premier 5 (0–3 D; 9–4 Č)
Premier (2–5 D; 9–3 Č)
International (5–5 D; 2–2 Č)

Dvouhra: 23 (8–15)

Stav Č. Datum Turnaj Povrch Soupeřka ve finále Výsledek
Finalistka 1. 8. ledna 2005[10] Brisbane, Austrálie tvrdý SUI Patty Schnyderová 6–1, 3–6, 5–7
Finalistka 2. 15. ledna 2005[11] Sydney, Austrálie tvrdý AUS Alicia Moliková 7–6(7–5), 4–6, 5–7
Finalistka 3. 4. května 2006[12] Praha, Česko antuka ISR Šachar Pe'erová 6–4, 2–6, 1–6
Finalistka 4. 28. září 2008[13] Soul, Jižní Korea tvrdý RUS Maria Kirilenková 6–2, 1–6, 4–6
Finalistka 5. 9. srpna 2009[14] Los Angeles, USA tvrdý ITA Flavia Pennettaová 4–6, 3–6
Vítězka 1. 18. října 2009[15] Ósaka, Japonsko tvrdý ITA Francesca Schiavoneová 7–5, 6–1
Vítězka 2. 18. dubna 2010[16] Charleston, USA antuka RUS Věra Zvonarevová 6–0, 6–3
Finalistka 6. 2. května 2010[17] Stuttgart, Německo antuka (h) BEL Justine Heninová 4–6, 6–2, 1–6
Finalistka 7. 5. června 2010[1] Paříž, Francie antuka ITA Francesca Schiavoneová 4–6, 6–7(2–7)
Finalistka 8. 15. května 2011 Řím, Itálie antuka RUS Maria Šarapovová 2–6, 4–6
Finalistka 9. 14. srpna 2011 Toronto, Kanada tvrdý USA Serena Williamsová 4–6, 2–6
Vítězka 3. 11. září 2011 New York, USA tvrdý USA Serena Williamsová 6–2, 6–3
Finalistka 10. 16. října 2011 Ósaka, Japonsko tvrdý FRA Marion Bartoliová 3–6, 1–6
Finalistka 11. 19. února 2012 Dauhá, Katar tvrdý BLR Viktoria Azarenková 1–6, 2–6
Finalistka 12. 21. října 2012 Moskva, Rusko tvrdý (h) DEN Caroline Wozniacká 2–6, 6–4, 5–7
Vítězka 4. 4. srpna 2013 Carlsbad, Spojené státy tvrdý BLR Viktoria Azarenková 6–2, 6–3
Vítězka 5. 13. října 2013 Ósaka, Japonsko (2) tvrdý CAN Eugenie Bouchardová 3–6, 7–5, 6–2
Finalistka 13. 20. října 2013 Moskva, Rusko tvrdý (h) ROU Simona Halepová 6–7(1–7), 2–6
Finalistka 14. 3. listopadu 2013 Sofie, Bulharsko tvrdý (h) ROU Simona Halepová 6–2, 2–6, 2–6
Vítězka 6. 12. října 2014 Ósaka, Japonsko (3) tvrdý KAZ Zarina Dijasová 7–6(9–7), 6–3
Vítězka 7. 23. května 2015 Štrasburk, Francie antuka FRA Kristina Mladenovicová 3–6, 6–2, 6–3
Vítězka 8. 26. července 2015 Bad Gastein, Rakousko antuka ITA Karin Knappová 3–6, 7–6(7–3), 6–2
Finalistka 15. 30. dubna 2016 Praha, Česko antuka CZE Lucie Šafářová 6–3, 1–6, 4–6

Čtyřhra: 38 (24–14)

Stav Č. Datum Turnaj Povrch Spoluhráčka Soupeřky ve finále Výsledek
Finalistka 1. 7. listopadu 2004 CAN Québec tvrdý BEL Els Callensová USA Carly Gullicksonová
ARG María Emilia Salerni
5–7, 5–7
Vítězka 1. 15. ledna 2005 AUS Sydney tvrdý AUS Bryanne Stewartová RUS Jelena Dementěvová
JPN Ai Sugijamová
bez boje
Vítězka 2. 10. dubna 2005 USA Amelia Island antuka AUS Bryanne Stewartová CZE Květa Peschkeová
SUI Patty Schnyderová
6–4, 6–2
Vítězka 3. 27. srpna 2005 USA New Haven tvrdý USA Lisa Raymondová ARG Gisela Dulková
RUS Maria Kirilenková
6–2, 61–7, 6–1
Vítězka 4. 10. září 2005 USA New York tvrdý USA Lisa Raymondová RUS Jelena Dementěvová
ITA Flavia Pennettaová
6–2, 5–7, 6–3
Vítězka 5. 2. října 2005 LUX Lucemburk tvrdý (h) USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
7–5, 6–1
Vítězka 6. 16. října 2005 RUS Moskva koberec USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
6–2, 6–4
Finalistka 2. 6. listopadu 2005 USA Filadelfie tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
4–6, 6–7(4–7)
Vítězka 7. 13. listopadu 2005 USA Los Angeles tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
6–7, 7–5, 6–4
Finalistka 3. 27. ledna 2006 AUS Melbourne tvrdý USA Lisa Raymondová CHN Jen C’
CHN Čeng Ťie
6–2, 67–7, 3–6
Vítězka 8. 5. února 2006 JPN Tokio koberec USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
6–2, 6–1
Vítězka 9. 25. února 2006 USA Memphis tvrdý USA Lisa Raymondová BLR Viktoria Azarenková
DEN Caroline Wozniacká
7–6, 6–3
Vítězka 10. 18. března 2006 USA Indian Wells tvrdý USA Lisa Raymondová ESP Virginia Ruano Pascual
USA Meghann Shaughnessy
6–2, 7–5
Vítězka 11. 1. dubna 2006 USA Miami tvrdý USA Lisa Raymondová RSA Liezel Huberová
USA Martina Navrátilová
6–4, 7–5
Vítězka 12. 16. dubna 2006 USA Charleston antuka USA Lisa Raymondová ESP Virginia Ruano Pascual
USA Meghann Shaughnessy
3–6, 6–1, 6–1
Vítězka 13. 10. června 2006 FRA Paříž antuka USA Lisa Raymondová SVK Daniela Hantuchová
JPN Ai Sugijamová
6–3, 6–2
Finalistka 4. 26. srpna 2006 USA New Haven tvrdý USA Lisa Raymondová CHN Jen C’
CHN Čeng Ťie
4–6, 2–6
Vítězka 14. 8. října 2006 GER Stuttgart tvrdý (h) USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
6–3, 6–4
Vítězka 15. 29. října 2006 AUT Linec tvrdý USA Lisa Raymondová USA Corina Morariuová
SLO Katarina Srebotniková
6–3, 6–0
Vítězka 16. 5. listopadu 2006 BEL Husselt tvrdý USA Lisa Raymondová GRE Eleni Daniilidouová
GER Jasmin Wöhrová
6–2, 6–3
Vítězka 17. 12. listopadu 2006 ESP Madrid tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
AUS Rennae Stubbsová
3–6, 6–3, 6–3
Vítězka 18. 4. února 2007 JPN Tokio tvrdý USA Lisa Raymondová USA Vania Kingová
AUS Rennae Stubbsová
7–66, 3–6, 7–5
Vítězka 19. 17. března 2007 USA Indian Wells tvrdý USA Lisa Raymondová TPE Čan Jung-žan
TPE Čuang Ťia-žung
6–3, 7–5
Vítězka 20. 3. dubna 2007 USA Miami tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
RSA Liezel Huberová
6–4, 3–6, [10–2]
Vítězka 21. 7. května 2007 GER Berlín antuka USA Lisa Raymondová ITA Tathiana Garbinová
ITA Roberta Vinciová
6–3, 6–4
Vítězka 22. 23. června 2007 UK Eastbourne tráva USA Lisa Raymondová CZE Květa Peschkeová
AUS Rennae Stubbsová
65–7, 6–4, 6–3
Finalistka 5. 5. července 2008 UK Londýn tráva USA Lisa Raymondová USA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
2–6, 2–6
Finalistka 6. 7. září 2008 USA New York tvrdý USA Lisa Raymondová ZIM Cara Blacková
USA Liezel Huberová
3–6, 6–7(6–8)
Finalistka 7. 21. září 2008 JPN Tokio tvrdý USA Lisa Raymondová USA Vania Kingová
RUS Naděžda Petrovová
1–6, 4–6
Finalistka 8. 20. června 2009 UK Eastbourne tráva AUS Rennae Stubbsová JPN Ai Sugijamová
UZB Akgul Amanmuradova
4–6, 3–6
Finalistka 9. 4. července 2009 UK Londýn tráva AUS Rennae Stubbsová USA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
6–7(4–7), 4–6
Finalistka 10. 23. srpna 2009 CAN Toronto tvrdý AUS Rennae Stubbsová ESP Nuria Llagostera Vives
ESP MJ Martínez Sánchez
6–2, 5–7, [9–11]
Finalistka 11. 20. března 2010 USA Indian Wells tvrdý RUS Naděžda Petrovová CZE Květa Peschkeová
SLO Katarina Srebotniková
6–4, 2–6, [5–10]
Finalistka 12. 4. dubna 2010 USA Miami tvrdý RUS Naděžda Petrovová ARG Gisela Dulková
ITA Flavia Pennettaová
3–6, 6–4, [7–10]
Vítězka 23. 24. dubna 2011 GER Stuttgart antuka (h) GER Sabine Lisická GER Kristina Barroisová
GER Jasmin Wöhrová
6–1, 7–6(7–5)
Finalistka 13. 2. července 2011 UK Londýn tráva GER Sabine Lisická CZE Květa Peschkeová
SLO Katarina Srebotniková
3–6, 1–6
Finalistka 14. 13. října 2013 JPN Ósaka tvrdý CHN Čang Šuaj FRA Kristina Mladenovicová
ITA Flavia Pennettaová
4–6, 3–6
Vítězka 24. 20. října 2013 RUS Moskva tvrdý (h) RUS Světlana Kuzněcovová RUS Alla Kudrjavcevová
AUS Anastasia Rodionovová
6–1, 1–6, [10–8]

Postavení na konečném žebříčku WTA

Dvouhra

Rok 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Pořadí 682.  276.  265.  153.  65.  46.  29.  47.  52.  13.  6.

 6.

 9.

Čtyřhra

Rok 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Pořadí 291.  131.  141.  53.  2.  1.  5.  14.  7.  35.  33.  109.

Velká Galerie

YouTube

Angelique Kerber vs Sam Stosur
Brisbane 2020 Highlights
Samantha Stosur vs Simona Halep
2016 French Open 4R Highlights


Ana Ivanovic vs Samantha Stosur
Highlight 2014 AO R3
Sam Stosur VS Serena Williams
Highlight 2011 F


Reference

  1. 1,0 1,1 . Dostupné online.  
  2. . Dostupné online.  
  3. . Dostupné online.  
  4. . Dostupné online.  
  5. . Dostupné online.  
  6. . Dostupné online.  
  7. . Dostupné online.  
  8. . Dostupné online.  
  9. . Dostupné online.  
  10. . Dostupné online.  
  11. . Dostupné online.  
  12. . Dostupné online.  
  13. . Dostupné online.  
  14. . Dostupné online.  
  15. . Dostupné online.  
  16. . Dostupné online.  
  17. . Dostupné online.  

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Samantha Stosurová
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Samantha Stosurová