Vážení zákazníci a čtenáři – od 28. prosince do 2. ledna máme zavřeno.
Přejeme Vám krásné svátky a 52 týdnů pohody a štěstí v roce 2025 !

Karel Veselý

Z Multimediaexpo.cz

Verze z 13. 12. 2020, 11:59; Sysop (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Karel Veselý (* 13. prosince 1976, Znojmo) je hudební publicista, propagátor a teoretik českého i světového hip-hopu a moderní elektronické hudby.

Přispívá nebo přispíval například do Lidových novin, časopisů Respekt, Reflex, Týden, His Voice, Hype, Street, Harmonie a hudebního serveru Musicserver.cz. O muzice, která ho zajimá, píše i na vlastní blog Karl Muzzik Lab[1]

Obsah

Život

Absolvoval Gymnázium Dr. Karla Polesného ve Znojmě a Filozofickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, obory anglistika a filozofie. Věnuje se zejména hudební publicistice. Je členem Akademie populární hudby, kde hlasuje rovněž v sekci Hip-hop a r´n´b. V současnosti se zajímá i o grafický román. Je ženatý. S manželkou Evou má syna Jakuba a Matěje.

Dílo

Současně se svými odbornými zájmy se věnoval i vlastní literární tvorbě. Na základní a střední škole se stal vydavatelem a šéfredaktorem fanzinů Oběžník (několikrát zmíněného i Ikarii, v jednom z prvních časopisů pro fanoušky sci-fi) a elektronického (e-mailem) šířeného +++Ostnatého drátu+++. Založil i webový občasník Dvojitá Porce, který se stal úspěšnou základnou i pro další autory. Mezi jeho nejúspěšnější literární práce patří sbírka povídek napsaná společně s Antonínem Hadrouškem o Milanu Zezulovi, která byla poctou a zároveň osobní zpovědí Ondřeji Neffovi. Spoluautorská povídka „Na velikosti záleží (Milan Zezula vs Velká zmutovana zebra)“ získala v soutěži Zlatá Zebra 1999 2. místo. Jedna z jeho dalších povídek „Krvák na kopečku“, byla údajně jedním z důvodů, proč byla zrušena regionální literární znojemská soutěž. . V rámci studia Filozofické fakulty MU publikoval i članek o Synergetice.[2] Téma jeho diplomové práce bylo Obraz města ve filozofii], Brno 2001[3] Na internetu také publikoval experimentální román Vladimír Menšík - Ta bomba se jmenuje funk [4]. Představuje alternativní život národního umělce Vladimíra Menšíka. Pod stejným jménem se posléze objevily i jeho hudební prvotiny a debutová deska. Práci na svém dalším literárním experimentu, románu na pokračování (tzv. plovoucím) Dislektická čítanka zatím přerušil. Jako překladatel spolupracoval na knize „1001 alb, která musíte slyšet, než umřete“.

Reference

  1. Karl Muzzik Lab
  2. Synergetice
  3. http://www.phil.muni.cz/fil/studenti/soutez2001/vesely_mesto.html Obraz města ve filozofii], Brno 2001
  4. Vladimír Menšík - Ta bomba se jmenuje funk

Externí odkazy