Multimediaexpo

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(+ Aktualizace Hlavní strany...2021 / 11)
(+ Aktualizace Hlavní strany...2021 / 12)
Řádka 23: Řádka 23:
|<h2 style = "background-color:#fa8072; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Obrázek dne'''</big></h2>
|<h2 style = "background-color:#fa8072; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Obrázek dne'''</big></h2>
|- <!-- ffdebe, ee82ee -->
|- <!-- ffdebe, ee82ee -->
-
| <div style="padding:0.5em; text-align:center">{{Obrázek dne/2021/11}}
+
| <div style="padding:0.5em; text-align:center">{{Obrázek dne/2021/12}}
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Obrázek dne/Archiv|další obrázky]]</div>
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Obrázek dne/Archiv|další obrázky]]</div>
</div>
</div>
Řádka 48: Řádka 48:
|<h2 style = "background-color:#eec900; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Článek dne'''</big></h2>
|<h2 style = "background-color:#eec900; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Článek dne'''</big></h2>
|- <!-- faf9b2, ffb90f -->
|- <!-- faf9b2, ffb90f -->
-
| <div style="padding:0.5em; text-align:left">{{Článek dne/2021/11}}
+
| <div style="padding:0.5em; text-align:left">{{Článek dne/2021/12}}
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Článek dne/Archiv|další články]]</div>
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Článek dne/Archiv|další články]]</div>
</div>
</div>

Verze z 2. 7. 2021, 13:23

Vítejte ve Multimediaexpo.cz, v multimediální internetové encyklopedii, která je jednoznačně největší ryze českou encyklopedií !

Multimediaexpo.cz obsahuje výkonný Katalog firem a nabízí mnoho unikátních rysů — Google Maps, YouTube, DailyMotion, Vimeo a další.

Encyklopedie Multimediaexpo.cz nyní obsahuje 311 561 článků a 1 279 266 multimediálních nahraných souborů.

Přečtěte si oznámení a zkuste přispět do nejrychleji rostoucí české encyklopedie.

Encyklopedie

Obrázek dne

The cruiser Aurora was built between 1897 and 1900 in St. Petersburg and joined Russia's Baltic fleet in 1903.
Slavný křižník Aurora vystřelil 7. listopadu 1917 salvu
slepých nábojů jako signál k zahájení VŘSR.

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Amrita Rao (2020)

Amrita Rao (* 7. června 1981) je indická herečka a modelka, která hraje především v hindskojazyčných filmech.

Narodila se a vyrostla v Bombaji a na filmovém plátně debutovala ve filmu Ab Ke Baras (2002), za který byla v roce 2003 nominována na cenu Filmfare za nejlepší ženský debut. Jedna z jejích nejpopulárnějších rolí byla v romantickém filmu Vivah (2006).

Za role ve filmech Main Hoon Na (2004) a Welcome to Sajjanpur (2008) byla Rao nominována na cenu Filmfare pro nejlepší herečku ve vedlejší roli, respektive na cenu Stardust pro nejlepší herečku. Různá média ji označila za "typickou bollywoodskou dívku od vedle". Deník Times of India ji zařadil mezi "50 nejžádanějších žen roku 2011". M. F. Husain prohlásil Amritu Rao za svou druhou múzu 11 let poté, co namaloval Madhuri Dixit a vytvořil několik obrazů věnovaných hereččině roli ve filmu Vivah.

Než začala svou hereckou kariéru, objevila se Rao během studií v několika reklamách. Poprvé se na veřejnosti objevila ve videoklipu k písni Woh Pyar Mera od Alishy Chinoy.

V roce 2004 si Rao zahrála v komedii pro dospělé Masti režiséra Indry Kumara po boku Viveka Oberoie.

Další vedlejší roli měla Rao v akční komedii Faraha Khana Main Hoon Na, kde si zahrála po boku Shaha Rukha Khana, Sunila Shettyho, Sushmity Sen a Zayeda Khana. Role dcery armádního důstojníka Sanjany (Sanju) Bakshi vynesla Rao nominaci na cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli, což byla její druhá nominace na cenu Filmfare. Rao měla menší roli ve filmu Milana Luthria Deewar – hrála Radhiku, objekt milostného zájmu Gauranga Kaula.

V roce 2005 si Rao zahrála po boku Shahida Kapoora a Sanjaye Dutta v dramatu Vaah! Life Ho Toh Aisi!. Ohlasy kritiků na film byly negativní, ačkoli Rao sklidila uznání za svůj výkon učitelky ve škole. Glamsham řekl, že jediná věc, díky které se na film dalo dívat, byl herecký výkon Amrity Rao. V témže roce Rao přijala hlavní roli v dramatu Johna Matthewa Matthana Shikhar, v němž ztvárnila Madhvi. V roce 2006 se pak objevila v komedii Pyare Mohan po boku Viveka Oberoie Film nebyl kritikou přijat dobře.

Film Vivah (2006) z ní udělal národní hvězdu; zobrazoval cestu dvou jedinců od zasnoubení ke svatbě. Po boku Shahida Kapoora ztvárnila Rao tradičně vychovávanou mladou ženu Poonam. Většina kritiků film hodnotila smíšeně, ale stal se jedním z nejvýdělečnějších filmů roku a také dosud největším komerčním úspěchem Rao. Taran Adarsh napsal: "Amrita Rao dostává s filmem Vivah novou chuť do života. Její postava jí sluší a po celou dobu je skvělá." Na 13. ročníku Star Screen Award získala Rao nominaci za nejlepší herečku.

V roce 2008 se objevila v dramatickém filmu Jmenuji se Anthony Gonsalves po boku nováčka Nikhila Dwivediho. Film získal převážně negativní recenze a v pokladnách kin si vedl špatně. Někteří kritici výkon Rao chválili;.OneIndia Entertainment poznamenal: "Amrita Rao vypadá nádherně, ale její role není moc podstatná".

V roce 2008 se Rao objevila ve svém třetím trháku, komedii Šjáma Benegala Vítejte v Sajjanpuru. Hrála zde roli Kamaly, ženy, která zoufale hledá komunikaci se svým manželem Bansiramem (Kunal Kapoor), dělníkem v bombajských loděnicích. Film získal pozitivní recenze a vydělal 20 milionů INR (273 000 USD), čímž se stal druhým nejvýdělečnějším filmem v Raoově kariéře. Deník Hindustan Times poznamenal: "Amrita Rao je ztělesněná sladkost." Za svůj výkon získala první cenu Stardust Searchlight Award pro nejlepší herečku.

Po boku Sunnyho Deola si Rao zahrála v akčním filmu Singh Saab the Great (2013), který režíroval Anil Sharma. Zde měla roli novinářky Shikhu Chaturvedi. Film byl kritikou převážně odmítán, ale Rao si svým výkonem vysloužila pozitivní recenze. Namrta Joshi z indického časopisu Outlooku uvedla: "Amrita Rao hraje roli, která rozhodně působí jako něco, co už hrála; plná emocionální podpora". Film získal převážně negativní recenze, ale byl mírně úspěšný v pokladnách kin s tržbami 29 milionů INR (396 000 USD). Rao hrála v komediálním filmu Jolly LLB (2013), který získal národní ocenění. Hrála hlavní roli Sandhyi, přítelkyně postavy Arshada Warsiho. Výkon Rao byl výrazně chválen. Film sice získal smíšené recenze, ale získal Národní filmovou cenu za nejlepší celovečerní film v hindštině.

O Multimediaexpo.cz — Redakce