Kateřina Siniaková
Z Multimediaexpo.cz
Verze z 16. 6. 2021, 10:14
Kateřina Siniaková (* 10. května 1996, Hradec Králové) je česká profesionální tenistka.
Spolu s Barborou Krejčíkovou vyhrála ženskou čtyřhru na French Open v letech 2018[1] a 2021[2] a ve Wimbledonu 2018.[3] V juniorské kategorii společně získaly tři deblové Grand Slamy, když triumfovaly na French Open 2013, ve Wimbledonu 2013 a US Open 2013. Jako poražená finalistka skončila na juniorce Australian Open 2013 a Orange Bowlu 2012.
Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála dva singlové tituly, nejdříve na lednovém Shenzhen Open 2017 a poté na bastadském Swedish Open 2017. K nim přidala jedenáct deblových triumfů. Jako poražené finalistky s Krečíkovou dohrály na Turnaji mistryň 2018[4] a Australian Open 2021. V rámci okruhu ITF získala sedm titulů ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře. Domovským oddílem je Tenisový klub Sparta Praha.
V letech 2018–2019 byla třicet tři týdnů světovou jedničkou ve čtyřhře žen, kterou se s Barborou Krejčíkovou staly společně jako pátá a šestá Češka, respektive čtyřicátá a čtyřicátá první hráčka od zavedení klasifikace v roce 1984. V deblovém žebříčku tak vytvořily čtrnáctou dvojici na vrcholu pořadí.[5][6]
Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v říjnu 2018 na 31. místě a ve čtyřhře pak v témže měsíci na 1. místě.[7] V prosinci 2012 figurovala na juniorském kombinovaném žebříčku ITF na druhé příčce. Trenérský tým, jehož členkou byla také Helena Suková, vede otec Dmitrij Siniakov.[8]
V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2017 čtvrtfinálem světové skupiny proti Španělsku, v němž za rozhodnutého stavu prohrála po boku Šafářové čtyřhru s párem Martínezová Sánchezová a Sorribesová Tormová. Češky zvítězily 3:2 na zápasy. Jedničkou se poprvé stala v následném semifinále se Spojenými státy, v němž porazila Rogersovou a poražena odešla od Vandewegheové, stejně tak i z rozhodující čtyřhry. Američanky postoupily po výhře 3:2 na zápasy. V roce 2018 se stala členkou vítězného družstva. V pražském finále proti Spojeným státům vyhrála obě dvouhry a Češky triumfovaly 3:0 na zápasy.
Do června 2021 v soutěži nastoupila k pěti mezistátním utkáním s bilancí 4–2 ve dvouhře a 1–3 ve čtyřhře.
Ženská tenisová asociace vyhlásila Siniakovou s Krejčíkovou deblovým párem roku pro sezónu 2018.[9]
Tenisová kariéra
Juniorská kariéra
Tenisovou kariéru začínala v oddíle TK Tenis-centrum Hradec Králové. V roce 2010 se probojovala do finále dvouhry mistrovství Evropy kategorie čtrnáctiletých, v němž prohrála s Nizozemkou De Vroomeovou. Na stejné události se stala mistryní Evropy jako členka českého vítězného týmů. V letech 2008 a 2009 obdržela cenu Naděje královéhradeckého sportu.[10]
Na podzim 2012 triumfovala na turnaji v Ósace. Na konci roku se probojovala do finále dvouhry na floridském Orange Bowlu v kategorii osmnáctiletých, kde podlehla chorvatské hráčce Aně Konjuhové. Dne 10. prosince 2012 dosáhla na 2. místo v singlové klasifikaci světového žebříčku ITF juniorek.
Jako turnajová dvojka nastupovala do juniorské dvouhry Australian Open 2013, kde došla do finále. V něm nestačila opět na Anu Konjuhovou po dvousetovém průběhu.
Z pozice druhé nasazené dvojice hrála s krajankou Barborou Krejčíkovou juniorskou čtyřhru na French Open 2013. V celém průběhu turnaje neztratily ani jednu sadu. Ve finále zdolaly ekvádorsko-brazilský pár Doménica Gonzálezová a Beatriz Haddad Maiová ve dvou setech.[11]
Roli favoritky potvrdila i na kurtech All England Clubu, kdy spolu s Barborou Krejčíkovou ve čtyřhře, coby nasazené jedničky, zdolaly ve finále ukrajinsko-běloruský pár Anhelina Kalininová a Irina Šimanovičová ve dvou sadách.[12]
Jako první nasazená nastupovala spolu s krajankou Barborou Krejčíkovou i do posledního juniorského turnaje v kariéře na US Open 2013. V celém průběhu turnaje neztratily ani jednu sadu a suverénně si dokráčely pro třetí společný grandslamový titul v tomto roce, když ve finále zdolaly třetí nasazenou švýcarsko-španělskou dvojici Belinda Bencicová a Sara Sorribesová Tormová ve dvou sadách.[13]
Na Canadian Open Junior Championships v Repentigny v roce 2013 prohrála ve finále singlové soutěže proti krajance Barboře Krejčíkové. V deblové soutěži pak s Krejčíkovou vyhrály hladce finále proti britsko-srbskému páru Katie Boulterová a Nina Stojanovićová.
V letech 2010 a 2012 se stala dívčím talentem v české tenisové anketě Zlatý kanár.
2013
V březnu 2013 zaznamenala debut na ženském okruhu WTA, když se po výhrách nad Mandy Minellaovou a Alexou Glatchovou probojovala z kvalifikace do hlavní soutěže Sony Open Tennis. Ve třech setech podlehla v úvodním kole Španělce Garbiñe Muguruzaové.
2014
Na začátku ledna startovala v kvalifikaci hobartského Moorilla Hobart International, kde vypadla v prvním kole. Poté se tří kolovou kvalifikací probojovala do hlavní soutěže Australian Open, kde dohrála v první fázi dvouhry. V únoru startovala na turnaji okruhu ITF v Midlandu, kde vypadla v osmifinále dvouhry. Ve čtyřhře pak společně s Lucií Hradeckou vypadly v osmifinále.
Následně odehrála turnaj na okruhu ITF ve Francii v Croissy-Beaubourg, kde podlehla v semifinále krajance Renatě Voráčové. Na tomto turnaji se objevila po boku Kristýny Plíškové ve čtyřhře, kde vypadly ve čtvrtfinále. Na začátku dubna se zúčastnila kvalifikace turnaje WTA v Katovicích, kde vypadla v úvodní fázi. Poté hrála kvalifikaci turnaje Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu, kde nepřešla poslední kolo. Na turnaji ITF v Trnavě nestačila ve čtvrtfinále na domácí hráčku Annu Karolínu Schmiedlovou. Ve stejném kole zde vypadla s krajankou Nikolou Frankovou ve čtyřhře.
V květnu se zúčastnila na okruhu ITF domácího turnaje v Praze Sparta Prague Open. Startovala zde na divokou kartu, ale v prvním kole ji vyřadila Srbka Aleksandra Krunićová. V deblové soutěži s Barborou Krejčíkovou vypadly v semifinále s krajankami Lucií Šafářovou a Andreou Hlaváčkovou. Poté se objevila v kvalifikaci French Open, kde byla vyřazena ve druhém kole. Následoval turnaj ITF v Mariboru, kde odehrála kromě singla také čtyřhru s Krejčíkovou.
Premiérové finále na okruhu WTA Tour zaznamenala na počátku srpna, když v deblové soutěži Bank of the West Classic, události konané v americkém Stanfordu, prohrála po boku Polky Pauly Kaniové boj o titul. Přemožitelkami se staly Španělky Garbiñe Muguruzaová a Carla Suárezová Navarrová. Debutový titul WTA vybojovala v polovině září, když se Srbkou Aleksandrou Krunićovou vyhrála čtyřhru na Tashkent Open. Ve finále zdolaly ruskou dvojici Margarita Gasparjanová a Alexandra Panovová po hladkém průběhu.
Na začátku října se pak přes kvalifikaci, kde mimo jiné porazila třeba o rok starší krajanku Terezu Smitkovou, probojovala do hlavní soutěže rakouského turnaje v Linzi. Tam však v úvodním kole nestačila na další krajanku Kláru Koukalovou.
Na jejím posledním turnaji WTA v kalendářním roce, ruském Kremlin Cupu v Moskvě, se přes kvalifikaci, kde měla největší problémy ve 2. kole s domácí hráčkou Margaritou Gasparjanovou dostala do hlavní soutěže. Na úvod si snadno poradila s Jelenou Vesninovou. Mimochodem, v deblové soutěži vyřadila den předtím stejnou hráčku, když společně se Srbkou Krunićovou vyřadila v osmifinále nasazené jedničky a třetí pár světa Vesninová a Makarovová, avšak v následném kole byly obě hráčky vyřazeny. V dalším kole si poradila s Francouzskou Kristinou Mladenovicovou a následně ve čtvrtfinále také s italskou tenistkou Camilou Giorgiovou, kterou po velké bitvě udolala ve třech setech. V semifinále se střetla s domácí Anastasii Pavljučenkovovou, která však už byla nad její síly a podlehla jí po hladkém průběhu. Díky bodovému zisku se v následné pondělní aktualizaci žebříčku WTA z 20. října 2014 posunula na své kariérní maximum v singlu i deblu, když jí ve dvouhře patřila 86. příčka a ve čtyřhře pak 85. pozice.
Na konci října se pak zúčastnila turnaje ve francouzském Nantes, který byl součástí okruhu ITF. Jako nasazená pětka si nejprve poradila s Amandine Hesseovou, následně s Richèl Hogenkampovou, ve čtvrtfinále s Gioiou Barbieriovou, v semifinále s nasazenou jedničkou Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou a v následném finále také s Ons Jabeurovou z Tuniska. V následné pondělní aktualizaci žebříčku WTA z 3. listopadu 2014 si žebříčkově opět polepšila, když se posunula o dvanáct míst na 74. příčku.
2017
Sezónu rozehrála na čínském Shenzhen Open, jediném turnaji kategorie International s trojnásobnou základní dotací (750 tisíc dolarů). Během cesty do finále zdolala poprvé v kariéře dvě hráčky elitní světové desítky, ve druhém kole čtvrtou ženu klasifikace Simonu Halepovou a v semifinále desátou Johannu Kontaovou. V boji o titul přehrála americkou turnajovou osmičku Alison Riskeovou po dvousetovém průběhu. Připsala si tak premiérové turnajové vítězství z dvouhry okruhu WTA Tour. Bodový zisk jí zajistil v následném vydání žebříčku posun na kariérní maximum, když 9. ledna 2016 figurovala na 36. místo. Za výhru získala odměnu 163 tisíc dolarů.[14] Na Australian Open skončila v úvodním kole na raketě Němky Julie Görgesové. Druhá fáze Taiwan Open přinesla vyřazení od Číňanky Pcheng Šuaj.
Po výhře nad Carlou Suárezovou Navarrovou ji ve třetím kole BNP Paribas Open v Indian Wells vyřadila Caroline Wozniacká. V soutěži čtyřhry kalifornského turnaje však s Lucií Hradeckou postoupila až do finále, v němž Češky podlehly šestému nasazenému páru Martina Hingisová a Čan Jung-žan.[15] Na navazujícím Miami Open v Key Biscayne nezvládla první zápas proti deblové světové jedničce Bethanii Mattekové-Sandsové. Brány úvodního kola nepřešla ani na zelené antuce Volvo Car Open v jihokarolínském Charlestonu, kde nenašla recept na olympijskou vítězku Mónicu Puigovou. V deblové soutěži skončily s Hradeckou opět jako poražené finalistky po porážce od nejlepší světové dvojice Matteková-Sandsová a Šafářová.[16]
V dubnu plnila poprvé roli jedničky českého týmu v semifinále Fed Cupu proti Spojeným státům. Ve floridské Tampě vyhrála na zelené antuce sobotní dvouhru proti Shelby Rogersové, aby ji o den později porazila Coco Vandewegheová. V rozhodující čtyřhře pak uhrála s Kristýnou Plíškovou jen pět gamů na pár Matteková-Sandsová a Vandewegheová. Češky tak po prohře 2:3 na zápasy ukončily sérii 10zápasové neporazitelnosti.
Pražský J&T Banka Prague Open, probíhající na dvorcích domovské Sparty Praha, přinesl čtvrtfinálové vyřazení od třetí nasazené Barbory Strýcové. Na Mutua Madrid Open ji ve druhém utkání vystavila stopku světová jednička Angelique Kerberová, na římském Internazionali BNL d'Italia v témže kole Světlana Kuzněcovová a na French Open nestačila již v prvním duelu na Rusku žijící v Říčanech Jekatěrinu Alexandrovovou. S Hradeckou však pronikla poprvé v kariéře do semifinále grandslamu poté, co ve čtvrtfinále ženské čtyřhry Roland Garros vyřadily olympijské vítězky a druhé nasazené Jekatěrinu Makarovovou s Jelenou Vesninovou. Po třísetovém průběhu však následně vypadly s australským párem Ashleigh Bartyová a Casey Dellacquová.
Travnatá část sezóny přinesla časná vyřazení, na birminghamském AEGON Classic s devátou nasazenou Australankou Darjou Gavrilovovou, na eastbournském AEGON Internationa se šťastnou poraženou kvalifikantkou Soranou Cîrsteaovou a ve Wimbledonu s Řekyní Marií Sakkariovou.
Návrat na antukový povrch bastadským Swedish Open přinesl zlepšení formy. Do Švédska přijížděla v roli obhájkyně finálové účasti. Cestou pavoukem postupně vyřadila tři nejvýše nasazené hráčky Anastasiji Sevastovovou, Caroline Garciaovou a v závěrečném utkání turnaje i světovou šestku a nejvýše nasazenou Dánku Caroline Wozniackou po dvousetovém průběhu. Získala tak druhý singlový titul na okruhu WTA Tour a první z antuky. V následném vydání žebříčku se posunula na 39. příčku, tři místa za dosavadní kariérní maximum.[17]
Soukromý život
Narodila se roku 1996 v Hradci Králové do rodiny české matky a ruského podnikatele v kožešnictví Dmitrije Siniakova, pocházejícího z Moskvy a v mládí provozujícího box.[8][18][19]
Od roku 2008 studovala na ZŠ Štefcova v atletické třídě. Roku 2010 přestoupila na hradecké soukromé gymnázium s jazykovým zaměřením.[10]
Tenis hraje také bratr Daniel Siniakov (* 2003), kterému v kombinovaném žebříčku juniorů ITF v lednu 2021 patřilo 86. místo.[20]
Finále na Grand Slamu
Ženská čtyřhra: 5 (3–2)
Stav | rok | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 2017 | US Open | tvrdý | Lucie Hradecká | Čan Jung-žan Martina Hingisová | 3–6, 2–6 |
Vítězka | 2018 | French Open | antuka | Barbora Krejčíková | Eri Hozumiová Makoto Ninomijová | 6–3, 6–3 |
Vítězka | 2018 | Wimbledon | tráva | Barbora Krejčíková | Květa Peschkeová Nicole Melicharová | 6–4, 4–6, 6–0 |
Finalistka | 2021 | Australian Open | tvrdý | Barbora Krejčíková | Elise Mertensová Aryna Sabalenková | 2–6, 3–6 |
Vítězka | 2021 | French Open (2) | antuka | Barbora Krejčíková | Bethanie Matteková-Sandsová Iga Świąteková | 6–4, 6–2 |
Finále Turnaje mistryň
Čtyřhra: 1 (0–1)
Stav | č. | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | WTA Finals, Singapur | tvrdý (h) | Barbora Krejčíková | Tímea Babosová Kristina Mladenovicová | 4–6, 5–7 |
Finále na WTA Tour
Legenda | |
---|---|
Grand Slam (3–2 Č) | |
Turnaj mistryň (0–1 Č) | |
Premier Mandatory & Premier 5 / WTA 1000 (2–3 Č) | |
Premier / WTA 500 (2–2 Č) | |
International / WTA 250 (2–3 D; 4–5 Č) |
Dvouhra: 5 (2–3)
Stav | č. | datum | turnaj | povrch | soupeřka ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | 24. července 2016 | Båstad, Švédsko | antuka | Laura Siegemundová | 5–7, 1–6 |
Finalistka | 2. | 12. září 2016 | Tokio, Japonsko | tvrdý | Christina McHaleová | 6–3, 4–6, 4–6 |
Vítězka | 1. | 7. ledna 2017 | Šen-čen, ČLR | tvrdý | Alison Riskeová | 6–3, 6–4 |
Vítězka | 2. | 30. července 2017 | Båstad, Švédsko | antuka | Caroline Wozniacká | 6–3, 6–4 |
Finalistka | 3. | 6. ledna 2018 | Šen-čen, ČLR | tvrdý | Simona Halepová | 1–6, 6–2, 0–6 |
Čtyřhra: 24 (11–13)
Stav | č. | datum | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | 3. srpna 2014 | Stanford, Spojené státy | tvrdý | Paula Kaniová | Garbiñe Muguruzaová Carla Suárez Navarrová | 2–6, 6–4, [5–10] |
Vítězka | 1. | 13. září 2014 | Taškent, Uzbekistán | tvrdý | Aleksandra Krunićová | Margarita Gasparjanová Alexandra Panovová | 6–2, 6–1 |
Vítězka | 2. | 1. května 2015 | Praha, Česko | antuka | Belinda Bencicová | Eva Hrdinová Kateryna Bondarenková | 6–2, 6–2 |
Finalistka | 2. | 3. října 2015 | Taškent, Uzbekistán | tvrdý | Věra Duševinová | Margarita Gasparjanová Alexandra Panovová | 1–6, 6–3, [5–10] |
Finalistka | 3. | 5. února 2017 | Tchaj-pej, Tchaj-wan | tvrdý | Lucie Hradecká | Čan Chao-čching Čan Jung-žan | 4–6, 2–6 |
Finalistka | 4. | 18. března 2017 | Indian Wells, Spojené státy | tvrdý | Lucie Hradecká | Čan Jung-žan Martina Hingisová | 6–7 (4–7) , 2–6 |
Finalistka | 5. | 9. dubna 2017 | Charleston, Spojené státy | antuka | Lucie Hradecká | Bethanie Mattek-Sandsová Lucie Šafářová | 1–6, 6–4, [7–10] |
Finalistka | 6. | 5. května 2017 | Praha, Česko | antuka | Lucie Hradecká | Květa Peschkeová Anna-Lena Grönefeldová | 4–6, 6–7(3–7) |
Finalistka | 7. | 10. září 2017 | US Open, New York, Spojené státy | tvrdý | Lucie Hradecká | Čan Jung-žan Martina Hingisová | 3–6, 2–6 |
Finalistka | 8. | 6. ledna 2018 | Šen-čen, Čína | tvrdý | Barbora Krejčíková | Simona Halepová Irina-Camelia Beguová | 6–1, 1–6, [8–10] |
Finalistka | 9. | 1. dubna 2018 | Miami, Spojené státy | tvrdý | Barbora Krejčíková | Ashleigh Bartyová Coco Vandewegheová | 2–6, 1–6 |
Vítězka | 3. | 10. června 2018 | French Open, Paříž, Francie | antuka | Barbora Krejčíková | Eri Hozumiová Makoto Ninomijová | 6–3, 6–3 |
Vítězka | 4. | 14. července 2018 | Wimbledon, Londýn, Velká Británie | antuka | Barbora Krejčíková | Nicole Melicharová Květa Peschkeová | 6–4, 4–6, 6–0 |
Finalistka | 10. | 28. října 2018 | Turnaj mistryň, Singapur | tvrdý (h) | Barbora Krejčíková | Tímea Babosová Kristina Mladenovicová | 4–6, 5–7 |
Vítězka | 5. | 11. ledna 2019 | Sydney, Austrálie | tvrdý | Aleksandra Krunićová | Eri Hozumiová Alicja Rosolská | 6–1, 7–6(7–3) |
Finalistka | 11. | 16. března 2019 | Indian Wells, Spojené státy | tvrdý | Barbora Krejčíková | Elise Mertensová Aryna Sabalenková | 3–6, 2–6 |
Vítězka | 6. | 11. srpna 2019 | Toronto, Kanada | tvrdý | Barbora Krejčíková | Anna-Lena Grönefeldová Demi Schuursová | 7–5, 6–0 |
Vítězka | 7. | 13. října 2019 | Linec, Rakousko | tvrdý (h) | Barbora Krejčíková | Barbara Haasová Xenia Knollová | 6–4, 6–3 |
Vítězka | 8. | 11. ledna 2020 | Šen-čen, Čína | tvrdý | Barbora Krejčíková | Čeng Saj-saj Tuan Jing-jing | 6–2, 3–6, [10–4] |
Finalistka | 12. | 15. listopadu 2020 | Linec, Rakousko | tvrdý (h) | Lucie Hradecká | Arantxa Rusová Tamara Zidanšeková | 3–6, 4–6 |
Vítězka | 9. | 7. února 2021 | Melbourne, Austrálie | tvrdý | Barbora Krejčíková | Čan Chao-čching Latisha Chan | 6–3, 7–6(7–4) |
Finalistka | 13. | 19. února 2021 | Australian Open, Melborune, Austrálie | tvrdý | Barbora Krejčíková | Elise Mertensová Aryna Sabalenková | 2–6, 3–6 |
Vítězka | 10. | 8. května 2021 | Madrid, Španělsko | antuka | Barbora Krejčíková | Gabriela Dabrowská Demi Schuursová | 6–4, 6–3 |
Vítězka | 11. | 13. června 2021 | French Open, Paříž, Francie (2) | antuka | Barbora Krejčíková | Bethanie Matteková-Sandsová Iga Świąteková | 6–4, 6–2 |
Finále série WTA 125K
Legenda | |
---|---|
<center>D – dvouhra; Č – čtyřhra | |
WTA 125s (1–0 Č) |
Čtyřhra: 1 (1–0)
Stav | č. | datum | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vítězka | 1. | 9. listopadu 2014 | Limoges, Francie | tvrdý (h) | Renata Voráčová | Tímea Babosová Kristina Mladenovicová | 2–6, 6–2, [10–5] |
Finále na okruhu ITF
100 000 $ tournaments |
75 000 $ tournaments |
50 000 $ tournaments |
25 000 $ tournaments |
10 000 $ tournaments |
Dvouhra: 8 (7–1)
Stav | č. | datum | turnaj | povrch | soupeřka ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|
Vítězka | 1. | 4. březen 2013 | Frauenfeld, Švýcarsko | koberec (h) | Kathinka Von Deichmannová | 6–3, 4–6, 6–4 |
Vítězka | 2. | 12. srpen 2013 | Westende-Middelkerke, Belgie | tvrdý | Kateřina Vaňková | 6–1, 6–3 |
Vítězka | 3. | 6. říjen 2013 | Budapešť, Maďarsko | antuka | Alberta Briantiová | 3–6, 6–2, 6–1 |
Vítězka | 4. | 17. listopadu 2013 | Zawada, Polsko | koberec (h) | Nina Zanderová | 6–1, 6–3 |
Vítězka | 5. | 1. června 2014 | Maribor, Slovinsko | antuka | Yvonne Neuwirthová | 6–1, 7–5 |
Vítězka | 6. | 2. listopadu 2014 | Nantes, Francie | tvrdý (h) | Ons Jabeurová | 7–5, 6–2 |
Vítězka | 7. | 9. května 2016 | Trnava, Slovensko | antuka | Anastasija Sevastovová | 7–6(7–4), 5–7, 6–0 |
Finalistka | 8. | 12. prosince 2020 | Dubaj, Spojené arabské emiráty | tvrdý | Sorana Cîrsteaová | 6–4, 3–6, 3–6 |
Čtyřhra: 7 (4–3)
Stav | č. | datum | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vítězka | 1. | 11. června 2012 | Jablonec nad Nisou, Česko | antuka | Viktorija Kanová | Martina Borecká Petra Krejsová | 6–4, 6–3 |
Vítězka | 2. | 17. června 2013 | Lenzerheide, Švýcarsko | antuka | Belinda Bencicová | Veronika Kuděrmetovová Diana Marcinkevičová | 6–0, 6–2 |
Finalistka | 1. | 4. srpna 2013 | Bad Saulgau, Německo | antuka | Barbora Krejčíková | Laura-Ioana Andreiová Elena Bogdanová | 7–611, 4–6, 8–10 |
Vítězka | 3. | 11. srpna 2013 | Hechingen, Německo | antuka | Barbora Krejčíková | Laura-Ioana Andreiová Laura Thorpeová | 6–1, 6–4 |
Finalistka | 2. | 23. listopadu 2013 | Šarm aš-Šajch, Egypt | antuka | Anna Morginová | Kristina Barroisová Timea Bacsinszká | 7–65, 0–6, 4–10 |
Vítězka | 4. | 30. května 2014 | Maribor, Slovinsko | antuka | Barbora Krejčíková | Daniela Seguelová Cindy Burgerová | 6–0, 6–1 |
Finalistka | 3. | 2. listopadu 2015 | Nantes, Francie | tvrdý (h) | Renata Voráčová | Lenka Kunčíková Karolína Stuchlá | 4–6, 2–6 |
Finále soutěží družstev: 1 (1–0)
Výsledek | datum a místo konání | spoluhráčky | soupeřky | skóre | zdroj |
---|---|---|---|---|---|
Vítězka | Fed Cup 2018 10.–11. listopadu 2018 Praha, Česko tvrdý, O2 arena | Petra Kvitová Barbora Strýcová Barbora Krejčíková | Šablona:Fedcup | 3–0 (detail) | [21] |
Danielle Collinsová Sofia Keninová Alison Riskeová Nicole Melicharová |
Finále na juniorském Grand Slamu
Dvouhra juniorek: 1 (0–1)
Stav | rok | turnaj | povrch | soupeřka ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 2013 | Australian Open | tvrdý | Ana Konjuhová | 3–6, 4–6 |
Čtyřhra juniorek: 3 (3–0)
stav | rok | turnaj | povrch | spoluhráčka | soupeřky ve finále | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|
Vítězka | 2013 | French Open | antuka | Barbora Krejčíková | Doménica Gonzálezová Beatriz Haddad Maiová | 7–5, 6–2 |
Vítězka | 2013 | Wimbledon | tráva | Barbora Krejčíková | Anhelina Kalininová Irina Šimanovičová | 6–3, 6–1 |
Vítězka | 2013 | US Open | tvrdý | Barbora Krejčíková | Belinda Bencicová Sara Sorribesová Tormová | 6–3, 6–4 |
Chronologie výsledků na Grand Slamu
Ženská dvouhra
Turnaj | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | SR | V–P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australian Open | 1R | 2R | 1R | 1R | 2R | 1R | 1R | 1R | 0 / 8 | 2–8 |
French Open | Q2 | 1R | 1R | 1R | 3R | 4R | 3R | 3R | 0 / 7 | 9–7 |
Wimbledon | Q1 | 1R | 3R | 1R | 3R | 2R | NH | 0 / 5 | 5–5 | |
US Open | Q3 | 1R | 2R | 1R | 3R | 1R | 1R | 0 / 6 | 3–6 | |
výhry–prohry | 0–1 | 1–4 | 3–4 | 0–4 | 7–4 | 4–4 | 2–3 | 2–2 | 0 / 26 | 19–26 |
Ženská čtyřhra
Turnaj | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | SR | V–P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australian Open | 1R | 1R | 1R | 3R | QF | SF | F | 0 / 7 | 14–7 |
French Open | 3R | SF | SF | Vítěz | 1R | SF | Vítěz | 2 / 7 | 26–5 |
Wimbledon | 2R | 1R | 3R | Vítěz | SF | NH | 1 / 5 | 13–4 | |
US Open | 1R | QF | F | SF | 1R | 2R | 0 / 6 | 13–6 | |
výhry–prohry | 3–4 | 7–4 | 11–4 | 18–2 | 7–4 | 9–3 | 11–1 | 3 / 25 | 66–22 |
Legenda | |||
---|---|---|---|
SR | poměr vyhraných turnajů ku všem odehraným | W–L V–P | výhry–prohry |
NH | daný rok se turnaj nekonal | A | turnaje se hráč nezúčastnil |
1Q / LQ | prohra v (kole) kvalifikace | 1k / 1R | prohra v daném kole turnaje |
QF / ČF | prohra ve čtvrtfinále | SF | prohra v semifinále |
F | prohra ve finále | Vítěz | vítězství v turnaji |
Vítězství nad hráčkami Top 10
- Přehled
Sezóna | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | Celkem |
---|---|---|---|---|---|---|
Vítězství | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 |
- Vítězství
Č. | hráčka top 10 | žebříček WTA | turnaj | povrch | fáze | skóre | postavení Siniakové |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sezóna 2017 | |||||||
1. | Simona Halepová | 4. | Šen-čen, Čína | trvdý | 2. kolo | 6–3, 4–6, 7–5 | 52. |
2. | Johanna Kontaová | 10 | Šen-čen, Čína | tvrdý | semifinále | 1–6, 6–4, 6–4 | 52. |
3. | Caroline Wozniacká | 6. | Båstad, Švédsko | antuka | finále | 6–3, 6–4 | 56. |
Sezóna 2018 | |||||||
4. | Caroline Garciaová | 4. | Wu-chan, Čína | tvrdý | 2. kolo | 3–6, 7–6(7–5), 7–6(7–4) | 47. |
Sezóna 2019 | |||||||
5. | Naomi Ósakaová | 1. | French Open, Paříž, Francie | antuka | 3. kolo | 6–4, 6–2 | 42 |
Sezóna 2021 | |||||||
6. | Serena Williamsová | 8. | Parma, Itálie | antuka | 2. kolo | 7–6(7–4), 6–2 | 68. |
Velká Galerie
Reference
- ↑ TenisPortal.cz, Luboš Zabloudil. Krejčíková se Siniakovou si z Roland Garros odváží první grandslamový titul! [online]. TenisPortal.cz, 2018-06-10, [cit. 2018-06-10]. Dostupné online.
- ↑ SEZNAM.CZ. French Open | Fantazie! Hrdinka Krejčíková se Siniakovou to dokázaly. www.sport.cz [online]. [cit. 2021-06-13]. Dostupné online. ( )
- ↑ TenisPortal.cz, Luboš Zabloudil. Druhý grandslam v řadě! Krejčíková se Siniakovou ovládly i Wimbledon [online]. TenisPortal.cz, 2018-07-14, [cit. 2018-07-15]. Dostupné online.
- ↑ Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz. Krejčíková se Siniakovou sezonu triumfem na Turnaji mistryň nezakončily [online]. TenisPortal.cz, 2018-10-28, [cit. 2018-10-29]. Dostupné online.
- ↑ Petr Pokorný, TenisPortal.cz, ČTK. Krejčíková a Siniaková jsou novými světovými jedničkami ve čtyřhře, polepšila si i Kvitová [online]. TenisPortal.cz, 2018-10-21, [cit. 2018-10-23]. Dostupné online.
- ↑ Krejcikova and Siniakova earn World No.1 doubles ranking [online]. WTA Tour, Inc., 2018-10-22, [cit. 2018-10-23]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ WTAtennis.com – Kateřina Siniaková (anglicky), přístup: 2019. října 17
- ↑ 8,0 8,1 Miroslav Harnoch. Velký talent i motorová myš s vůlí boxera. Siniaková konečně ukazuje sílu a míří mezi elitu. Aktuálně.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ Krejčíková a Siniaková jsou tenisový pár roku, Halepová nejlepší hráčka. iDNES.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ 10,0 10,1 Tenisová bojovnice s ruskou krví touží po Wimbledonu, iSport.cz, 17.8.2010
- ↑ Krejčíková se Siniakovou zvítězily na Roland Garros ve čtyřhře juniorek. Sport.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ Juniorky Krejčíková a Siniaková po French Open vyhrály i Wimbledon!. tenisportal.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ Krejčíková se Siniakovou se s juniorkami rozloučily třetím grandslamovým titulem v řadě!. tenisportal.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ ZABLOUDIL, Luboš. Siniaková v Shenzhenu slaví premiérový triumf na okruhu WTA! [online]. Tenisportal.cz, 2017-01-07, [cit. 2017-01-07]. Dostupné online.
- ↑ ZABLOUDIL, Luboš. Hradecká se Siniakovou si trofej z Indian Wells nepřivezou [online]. Tenisportal.cz, 2017-03-19, [cit. 2017-03-19]. Dostupné online.
- ↑ Ondřej Jirásek. Šafářová a Matteková-Sandsová v Charlestonu slaví jubilejní desátý titul [online]. Tenisportal.cz, 2017-04-10, [cit. 2017-04-09]. Dostupné online.
- ↑ Siniaková v Bastadu porazila i Wozniackou a má druhý titul!. tenisportal.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ Jan Jaroch. Talent od Boha! 16letá Siniaková sbírá úspěchy mezi dospělými. iSport.cz [online]. . Dostupné online.
- ↑ mzk. Cepoval ji táta, boxer z Ruska. Siniaková je novou českou tenisovou hvězdou. Expres [online]. . Dostupné online. ( )
- ↑ Daniel Siniakov Juniors Singles Overview [online]. ITF. Dostupné online. (en)
- ↑ Fed Cup Final [online]. Mezinárodní tenisová federace. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Kateřina Siniaková – oficiální stránka
- WTAtennis.com – Kateřina Siniaková
- ITFtennis.com – Kateřina Siniaková
- Billie Jean King Cup – Kateřina Siniaková
|
|
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly. Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás. Náš FIO účet — 2500575897 / 2010 |
---|
Informace o článku.
Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa. |